Osobný rozvoj


Mám priateľa, ktorý celý svoj život zasvätil osobnému rozvoju. Zdokonaľovanie seba samého pokladá za kľúčovú vec a povinnosť každého človeka. Ponúkam vám zopár rád a tipov, ktoré som sa od neho naučil. Prvým krokom smerujúcim k vlastnému zlepšeniu je pochopenie seba samého. Pre mnohých je to náročná úloha. Ale je to prvý a dôležitý krok. Napíšte si na papier svoje silné a slabé stránky. Sebauvedomenie si svojich kvalít spustí proces “samozlepšovania sa”. Hlavným kľúčom k vášmu úspechu je veriť si. Naučte sa milovať seba samého a veriť v svoje schopnosti. Všetko teda začína v našej hlave. Snívajte, majte veľký sen a tvrdo pracujte na ňom. Napíšte si presný plán ako ho dosiahnuť. Keď neviete ako to urobiť, spravte jeden krok. Verte, že nič nie je nemožné. 

Vaša rodina a vaši priatelia sú pre vás zdrojom motivácie a inšpirácie. Keď sa objaví strach, alebo obavy, sústreďte sa na svoj cieľ a nevšímajte si ich. Žite odvážny život. Verte tomu, že tá chvíľa, ktorú práve prežívate sa nebude opakovať. Len s takýmto postojom môžete využiť všetky príležitosti, ktoré vám život ponúka. Pri riešení problémov a ťažkostí sa pozerajte iba na to, čo je vo vašich silách zmeniť. Naopak, keď sa budete zaoberať všetkým možným-nemožným, nielen že strácate drahocenný čas, ale slabne aj vaša koncentrácia a výkon. Riešte teda najdôležitejšie veci. Ostatné hoďte bokom. Ignorujte dostatočne osoby, ktoré sa snažia zničiť vašu motiváciu. 

Obklopte sa s pozitívnymi a optimisticky naladenými ľuďmi. Tí sú pre vás zdrojom energie a nových nápadov. Buďte veľkorysí. Snažte sa pomôcť ostatným. Neviete, kedy ich budete vy potrebovať. Buďte pripravení na všetko, čo sa vyskytne na vašej ceste. Včasné vstávanie z postele a kvalitné raňajky sú dobrým začiatkom každého dňa. Aj v priebehu dňa dodávajte svojmu telu a mysli energiu, aby ste dosiahli svoj cieľ. Telu prospešné je aj ranné cvičenie alebo strečing. To je pekný spôsob, ako začať deň. Budete sa cítiť oveľa lepšie keď si uvedomíte, aký fantastický a jedinečný je váš život !